Lucrăm cu drag


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Lucrăm cu drag
Lucrăm cu drag
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Expozitie -felicitari Bilexa
Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 EmptyLun 20 Noi - 21:51 Scris de bilexa

» Expozitie lucrari crosetate valih
Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 EmptyMier 7 Iun - 13:51 Scris de Vyky

» Tutoriale crosetate
Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 EmptyMar 23 Mai - 20:58 Scris de Adelina

» Link-uri utile pentru tricotat.
Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 EmptyLun 3 Apr - 18:43 Scris de nastasia

» Expozitie tricotate de Adelinacomanescu
Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 EmptyMar 3 Ian - 18:16 Scris de nastasia

» Expozitie lucrari crosetate Dandy
Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 EmptyJoi 29 Dec - 10:52 Scris de nastasia

» Expozitie lucrari crosetate adelinacomanescu
Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 EmptyMier 30 Noi - 21:26 Scris de nuti09

» Poze pentru inspiratie - hainute tricotate pentru copii
Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 EmptyLun 28 Noi - 20:55 Scris de Adelina

» Scheme ,diagrame pentru tricotat
Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 EmptyDum 27 Noi - 21:19 Scris de Adelina

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar


tomnarella handmade
Tomnarella handmade
Parteneri
forum gratuit


Expozitie lucrari tricotate Coca

+12
Buza Ildiko Emese
rodica-elena
Sonia Nita
samy
eriliana
Valih
Dandy
tiktakro
Vyky
Adelina
Victoria
Coca
16 participanți

Pagina 2 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate Coca

Mesaj Scris de Vyky Joi 10 Ian - 16:06

Este foarte frumos puloverul Coca si s-a pastrat bine in timp!
Vyky
Vyky
moderator

Mesaje : 2715
Data de inscriere : 08/08/2012
Varsta : 78
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate Coca

Mesaj Scris de Coca Joi 10 Ian - 18:55

Sarut mana Vyky! Chiar arata bine, parca a fost facut acum.
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate Coca

Mesaj Scris de Adelina Joi 10 Ian - 19:05

Foarte frumos pulover!Si motivele geometrice, si culorile sunt tinerresti ,nu e de mirare ca ,,l-a imprumutat"
Adelina
Adelina
moderator

Mesaje : 5591
Data de inscriere : 12/08/2012
Varsta : 53

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate Coca

Mesaj Scris de Coca Joi 10 Ian - 21:28

Sosetele Cristianei

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 DSCF6517_zps666d57d4

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 DSCF6519_zpsff2e3395

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 DSCF6520_zpsb43ef523

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 DSCF6522_zps243165f0
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate Coca

Mesaj Scris de Adelina Joi 10 Ian - 21:33

aplauze Bravo!Foarte frumoase, si culoare foarte sic!Observ ca la calcai lucram la fel, numai ca la varf eu nu scad asa, si elasticul il fac doi pe fata doi pe dos!
Felicitari! sa le poarte sanatoasa!
Adelina
Adelina
moderator

Mesaje : 5591
Data de inscriere : 12/08/2012
Varsta : 53

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate Coca

Mesaj Scris de Coca Joi 10 Ian - 21:35

Da, am vazut cum faci tu si mi-a fost necaz ca nu am facut la fel. Eu le incep de sus, la varf sunt scazute. E un model care se aseaza bine pe picior.

Multumesc! Mai am fir de inca vreo doua perechi Smile.
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate Coca

Mesaj Scris de Victoria Joi 10 Ian - 21:43

Bravoo Coca.Sunt foaarte frumoase,,lucrate foarte ingrijit, aplauze de culoare nu mai zic bravo
Victoria
Victoria
ucenic
ucenic

Mesaje : 497
Data de inscriere : 22/09/2012

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate Coca

Mesaj Scris de Coca Joi 10 Ian - 21:57

Multumesc, Victoria! Sa stii ca sunt luminoase ca in prima poza, ti-e mai mare dragul sa te uiti la ele, parca lumineaza casa Smile.
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate Coca

Mesaj Scris de tiktakro Joi 10 Ian - 22:04

Un fir minunat si atit de frumos colorat. Cred si eu ca iti tin de cald, numai prin bucuria culorii. Virful este interesant, intr-adevar. Nu il scazi doar din cele doua laterale ?
tiktakro
tiktakro
expert
expert

Mesaje : 526
Data de inscriere : 01/10/2012
Varsta : 54
Localizare : Maramures

http://tiktakro.blogspot.ro/

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate Coca

Mesaj Scris de Dandy Joi 10 Ian - 22:05

Te-ai specializat aplauze Imi plac si culorile foarte mult/ Very Happy
Dandy
Dandy
Admin

Mesaje : 5888
Data de inscriere : 08/10/2012
Varsta : 55

http://crosetatebydana.blogspot.ro/

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate Coca

Mesaj Scris de Coca Joi 10 Ian - 22:12

tiktakro a scris:Un fir minunat si atit de frumos colorat. Cred si eu ca iti tin de cald, numai prin bucuria culorii. Virful este interesant, intr-adevar. Nu il scazi doar din cele doua laterale ?

Nu, scad din mijlocul fetei sosetei, inspre stanga, pana termin ochiurile dupa andrea, idem si pe talpa, astfel incat raman doar cu ochiurile de pe celelalte doua andrele si cate unul din ochiurile scazute.

Multumiri! kisses
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate Coca

Mesaj Scris de tiktakro Joi 10 Ian - 22:24

Este o ratiune pentru care scazi in talpa si pe fata ? si nu pe laterale ?? deranjeaza in gheata ? ....eu las in laterale un ochi si scad inainte si dupa el pe fiecare parte a sosetei .
tiktakro
tiktakro
expert
expert

Mesaje : 526
Data de inscriere : 01/10/2012
Varsta : 54
Localizare : Maramures

http://tiktakro.blogspot.ro/

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate Coca

Mesaj Scris de Vyky Vin 11 Ian - 10:40

Sunt foarte frumoase sosetele,sa le poarte sanatoasa Cristinuta!
Vyky
Vyky
moderator

Mesaje : 2715
Data de inscriere : 08/08/2012
Varsta : 78
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate Coca

Mesaj Scris de Coca Vin 11 Ian - 10:47

Sarut mana, Vyky! Nu le/a mai lasat din picioare aseara Smile.
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate Coca

Mesaj Scris de Vyky Vin 11 Ian - 10:57

La cat sunt de frumoase si calduroase cred ca nu le mai da jos din picioare.
Vyky
Vyky
moderator

Mesaje : 2715
Data de inscriere : 08/08/2012
Varsta : 78
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate Coca

Mesaj Scris de eriliana Vin 11 Ian - 14:02

fetelor cine imim spune si mie unde gasesc cum se scade la gat (aveam eu ,mai de mult, notat pe undeva dar nu gasesc si pace)Lucrez un pulover cu fir gros (andrele nr 4)Multumesc mult; si daca n-am postat unde trebuie, scuze !

eriliana
incepator
incepator

Mesaje : 3
Data de inscriere : 11/01/2013

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate Coca

Mesaj Scris de Coca Vin 11 Ian - 14:55

Nu-i nimic eriliana ca ai postat aici. Ma impac cu gandul ca asa ai vazut si ce am mai lucrat in ultima vreme Wink.
Eu zic ca cel mai simplu, ca sa iti iasa perfect, pune lucrul la baza gatului, masoara pe lucru distanta care ai vrea sa fie la deschizatura si numara ochiurile. Apoi scade dupa cum vrei sa fie de rotund. Poti face chiar un sablon de carton si dupa ce mai scazi putin mai pui pe sablon sa vezi daca corespunde.

Eu nu notez niciodata, scad la ochi, cum se spune. Sau masor dupa alt pulover care mie imi place cum se aseaza.

Daca ti-am fost cu folos ma bucur foarte mult. Poate mai vin si alte fete cu alte idei. Le asteptam.
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate Coca

Mesaj Scris de Coca Sam 12 Ian - 13:20

Fesul facut aseara.

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 DSCF6574_zps2936cf22

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 DSCF6576_zpsf2989df0
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate Coca

Mesaj Scris de Adelina Sam 12 Ian - 13:27

bravo Dar de ce se ascunde? Ca e asa de frumoasa!
Adelina
Adelina
moderator

Mesaje : 5591
Data de inscriere : 12/08/2012
Varsta : 53

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate Coca

Mesaj Scris de Coca Sam 12 Ian - 13:31

Cica nu arata bine. Am rugat-o sa ii fac poza si cu cel de azi dimineata si nu vrea din acelasi motiv Smile.
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate Coca

Mesaj Scris de tiktakro Sam 12 Ian - 15:09

Vai, dar ce rusinoasa....si e atit de frumoasa !! fesul arata bine, mai ales purtat cu codite Wink
tiktakro
tiktakro
expert
expert

Mesaje : 526
Data de inscriere : 01/10/2012
Varsta : 54
Localizare : Maramures

http://tiktakro.blogspot.ro/

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate Coca

Mesaj Scris de Coca Sam 12 Ian - 15:17

Nu iesit chiar ceea ce trebuia. L-am facut prea gros si e putin batos dar pe cap il simti bine. Acum astept telefon de la Stefan sa-mi spuna daca ii place, daca nu sa mi-l trimita inapoi ca il stric si-i fac doar cu un fir.
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate Coca

Mesaj Scris de Vizitator Sam 12 Ian - 16:25

Imi place fesul, dar modelul....dupa gropite parc-ar fi Cristiana, dupa verigheta...nush scratch . Interesanta glisanta din spate! Si hai sa traim Beer

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate Coca

Mesaj Scris de Coca Dum 13 Ian - 11:34

Multumesc, nu e verigheta e inelusul ei Smile
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate Coca

Mesaj Scris de Dandy Dum 13 Ian - 21:20

bravo felicitarile mele!
Dandy
Dandy
Admin

Mesaje : 5888
Data de inscriere : 08/10/2012
Varsta : 55

http://crosetatebydana.blogspot.ro/

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate Coca - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate Coca

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum