Lucrăm cu drag


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Lucrăm cu drag
Lucrăm cu drag
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Expozitie -felicitari Bilexa
Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 EmptyLun 20 Noi - 21:51 Scris de bilexa

» Expozitie lucrari crosetate valih
Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 EmptyMier 7 Iun - 13:51 Scris de Vyky

» Tutoriale crosetate
Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 EmptyMar 23 Mai - 20:58 Scris de Adelina

» Link-uri utile pentru tricotat.
Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 EmptyLun 3 Apr - 18:43 Scris de nastasia

» Expozitie tricotate de Adelinacomanescu
Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 EmptyMar 3 Ian - 18:16 Scris de nastasia

» Expozitie lucrari crosetate Dandy
Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 EmptyJoi 29 Dec - 10:52 Scris de nastasia

» Expozitie lucrari crosetate adelinacomanescu
Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 EmptyMier 30 Noi - 21:26 Scris de nuti09

» Poze pentru inspiratie - hainute tricotate pentru copii
Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 EmptyLun 28 Noi - 20:55 Scris de Adelina

» Scheme ,diagrame pentru tricotat
Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 EmptyDum 27 Noi - 21:19 Scris de Adelina

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Martie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar


tomnarella handmade
Tomnarella handmade
Parteneri
forum gratuit


Expozitie hairpin lace - Valih

+5
Adelina
marilum
Vyky
Coca
Valih
9 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Empty Re: Expozitie hairpin lace - Valih

Mesaj Scris de Valih Lun 24 Sept - 20:52

Eu am postat si in ideea ca invata si fetele mai tinere aceasta tehnica. Ies lucruri fruoase, veste, bluze, paturici de bebe, rochite. Trebuie doar imaginatie. De fapt drotul era o sirma groasa in forma de U. asa ca va invit sa lucrati cu ...drotul. pe mine ma mai preocupa o problema. Cum se fac itele de la razboi ...eu am uitat dar cind merg acasa sper sa mai stie cineva cu BI mai vechi de cit al meu...
Valih
Valih
Admin

Mesaje : 2652
Data de inscriere : 03/09/2012

Sus In jos

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Empty Re: Expozitie hairpin lace - Valih

Mesaj Scris de Coca Lun 24 Sept - 20:57

Sotul meu a facut rost de un razboi vechi. Ii lipsesc vreo doua piese dar mi-a promis ca o sa le gaseasca si pe ele. Tare mi-ar placea sa tes. Poate deschidem un subiect si pe tema asta.
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Empty Re: Expozitie hairpin lace - Valih

Mesaj Scris de Valih Lun 24 Sept - 21:01

Ce-i lipseste razboiului? Acum se poarta presurile alea de demult din resturi textile (la mine se zice zdrente)
Valih
Valih
Admin

Mesaje : 2652
Data de inscriere : 03/09/2012

Sus In jos

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Empty Re: Expozitie hairpin lace - Valih

Mesaj Scris de Coca Lun 24 Sept - 21:04

Nu stiu ce lipseste, o sa-l intreb. Si noi ne-am cumparat doua presuri in camera noastra si ne plac tare mult. Nu sunt din resturi ci din fire grose de bumbac.
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Empty Re: Expozitie hairpin lace - Valih

Mesaj Scris de Valih Mier 26 Sept - 14:38

Si ca sa fiu tot in trend am mai facut ceva ....la fel: fata si spate. Firul este tip panglica ,"latele" le-am prins cu Flavia si intre benzi tot panglica!
Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Th_IMG_0229
Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Th_IMG_0230
Valih
Valih
Admin

Mesaje : 2652
Data de inscriere : 03/09/2012

Sus In jos

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Empty Re: Expozitie hairpin lace - Valih

Mesaj Scris de tiktakro Mar 2 Oct - 11:02

Valih, din cite citesc si vad aici esti o MAESTRA in "drot" ( sau drod ? ) ...si eu sunt ardeleanca si mi-am cumparat furca aceasta din strainatate:

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 7-12149

dar multe nu am apucat sa fac cu ea ....decit un inceput de fusta , unde mi-am prins putin nasucul in cresteri si ...asa a ramas Smile)

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 7-12147

acum mi-e ciuda ca am facut putina burtica de cind am lasat fusta in asteptare ( a se citi : a trecut ceva timp Laughing ) si cred ca am sa o desfac cit de repede ....pentru ca tare mi-ai facut pofta de lucrul cu furca Very Happy .
Inca nu inteleg cum e cu acea cusatura laterala la capetele benzilor...daca esti draguta sa imi spui : cum o faci ? cu acul sau cu croseta ?
Rochita ta albastra din matase este superba bounce , si daca bine vad in avatar esti imbracata cu ea Wink
tiktakro
tiktakro
expert
expert

Mesaje : 526
Data de inscriere : 01/10/2012
Varsta : 54
Localizare : Maramures

http://tiktakro.blogspot.ro/

Sus In jos

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Empty Re: Expozitie hairpin lace - Valih

Mesaj Scris de Valih Mar 2 Oct - 11:06

Exact! la capete eu prind cu acul e mai migalos dar iese frumos. Nu desfa fusta mai ai putin....trebuie doar sa inmultesti nr de late ca sa-i dai largimea necesara.Succes! In ardeal la sirma i se mai zice drot (nemteste....ungureste) nu stiu!??
Valih
Valih
Admin

Mesaje : 2652
Data de inscriere : 03/09/2012

Sus In jos

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Empty Re: Expozitie hairpin lace - Valih

Mesaj Scris de tiktakro Mar 2 Oct - 11:20

pai, nu ma mai cuprinde peste....burta Embarassed ...si aici, la capete, nu mai pot prelungi ca deja am taiat firul .......dar mai stii ? poate ca am sa o fac cu benzi la fel de late de la bun inceput , sa arate uniform...Wink
tiktakro
tiktakro
expert
expert

Mesaje : 526
Data de inscriere : 01/10/2012
Varsta : 54
Localizare : Maramures

http://tiktakro.blogspot.ro/

Sus In jos

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Empty Re: Expozitie hairpin lace - Valih

Mesaj Scris de bilexa Mar 2 Oct - 14:34

Si eu ma gandesc sa-mi iau o furca de asta , am vazut niste fulare facute cu aceasta furca sunt splendide si ma bate gandul sa incerc Smile
Teo e frumoasa fusta .
bilexa
bilexa
ucenic
ucenic

Mesaje : 344
Data de inscriere : 01/10/2012
Varsta : 39
Localizare : Satu Mare

Sus In jos

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Empty Re: Expozitie hairpin lace - Valih

Mesaj Scris de tiktakro Mar 2 Oct - 14:40

Poate ne spune Vali cum se lucreaza pe o sirma indoita in forma de U si atunci ai scapat de cheltuieli Wink
.....banuiesc ca se tine U-ul cu capul in jos, nu ? ca sa poti scoate buclele....
tiktakro
tiktakro
expert
expert

Mesaje : 526
Data de inscriere : 01/10/2012
Varsta : 54
Localizare : Maramures

http://tiktakro.blogspot.ro/

Sus In jos

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Empty Re: Expozitie hairpin lace - Valih

Mesaj Scris de Valih Mar 2 Oct - 21:04

Nu sunt acasa si pe vremuri aveam una facuta o s-o pozez si o pun.II trebuie un distantier ca altfel ies latele inegale.Furca asta costa la noi 25 ron cine vrea spun pe pm.
Valih
Valih
Admin

Mesaje : 2652
Data de inscriere : 03/09/2012

Sus In jos

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Empty Re: Expozitie hairpin lace - Valih

Mesaj Scris de bubulina Mar 2 Oct - 22:15

Fetelor am descoperit si eu aseara, tarziu, ,,furca''asta pe un forum si imi place ce iese de pe urma ei.
O astfel de unealta o putem face si noi acasa si am sa incerc sa fac si eu una.

bubulina
incepator
incepator

Mesaje : 36
Data de inscriere : 23/09/2012

Sus In jos

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Empty Re: Expozitie hairpin lace - Valih

Mesaj Scris de Valih Dum 23 Dec - 7:32

sa mai pun ceva cu drotul meu....
Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Th_IMG_0416
si detalli de la fular
Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Th_IMG_0408
Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Th_IMG_0407
Culoarea este de la detalii mie nu-mi ies pozele dar cine l-a vazut a zis ca-i super. Pacat ca nu s-a.....vindut!
Valih
Valih
Admin

Mesaje : 2652
Data de inscriere : 03/09/2012

Sus In jos

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Empty Re: Expozitie hairpin lace - Valih

Mesaj Scris de Coca Dum 23 Dec - 7:45

Si eu am probleme la rosu cand il pozez.
Da, este foarte frumos, imi place ca e batut bine pe margine si e frumoasa combinatia cu alb.
Vad ca tragi, nu gluma, cu lucrul Smile Cred ca acum cu pauza de bucatarit nu esti in largul tau Razz.
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Empty Re: Expozitie hairpin lace - Valih

Mesaj Scris de Valih Dum 23 Dec - 11:07

Ba sunt si pe acolo mai greu o fi in urmatoarele zile.....dar sa treaca cu bine si in liniste! Sunt invitata la nora din Pitesti!
Valih
Valih
Admin

Mesaje : 2652
Data de inscriere : 03/09/2012

Sus In jos

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Empty Re: Expozitie hairpin lace - Valih

Mesaj Scris de bilexa Dum 23 Dec - 11:52

Valih ti-a iesit foarte frumos fularul Smile
bilexa
bilexa
ucenic
ucenic

Mesaje : 344
Data de inscriere : 01/10/2012
Varsta : 39
Localizare : Satu Mare

Sus In jos

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Empty Re: Expozitie hairpin lace - Valih

Mesaj Scris de Adelina Dum 23 Dec - 15:19

Ce mult imi place fularul!Dar la aceasta tehnica sunt total pe din-afara.. Embarassed nu as sti ce sa fac..
Felicitarile mele celor care stapanesc tehnica!
bravo
Adelina
Adelina
moderator

Mesaje : 5591
Data de inscriere : 12/08/2012
Varsta : 53

Sus In jos

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Empty Re: Expozitie hairpin lace - Valih

Mesaj Scris de Valih Dum 23 Dec - 16:05

Adelina e f simplu sunt filme pe youtube si daca nu te descurci sunt in zona...
Valih
Valih
Admin

Mesaje : 2652
Data de inscriere : 03/09/2012

Sus In jos

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Empty Re: Expozitie hairpin lace - Valih

Mesaj Scris de Valih Sam 29 Dec - 19:52

am mai facut un fular!
Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Th_IMG_0468
Valih
Valih
Admin

Mesaje : 2652
Data de inscriere : 03/09/2012

Sus In jos

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Empty Re: Expozitie hairpin lace - Valih

Mesaj Scris de Coca Sam 29 Dec - 19:53

Asa, Vali, asa! La inaintare cu fulare! Iuhuuuuu!!!! Sa traiasca Vali si sa mai faca!
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Empty Re: Expozitie hairpin lace - Valih

Mesaj Scris de Adelina Sam 29 Dec - 19:59

Bravo! bravo Ce frumos este!
Adelina
Adelina
moderator

Mesaje : 5591
Data de inscriere : 12/08/2012
Varsta : 53

Sus In jos

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Empty Re: Expozitie hairpin lace - Valih

Mesaj Scris de Valih Dum 10 Mar - 15:46

Sa mai trec si eu pe aici!
Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 IMG_0687_zps1437da53
Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 IMG_0688_zps4b209fdb
Valih
Valih
Admin

Mesaje : 2652
Data de inscriere : 03/09/2012

Sus In jos

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Empty Re: Expozitie hairpin lace - Valih

Mesaj Scris de Adelina Dum 10 Mar - 15:52

C aplauze e frumoasa este!Cand ai mai mesterit-o?
Adelina
Adelina
moderator

Mesaje : 5591
Data de inscriere : 12/08/2012
Varsta : 53

Sus In jos

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Empty Re: Expozitie hairpin lace - Valih

Mesaj Scris de Valih Dum 10 Mar - 16:04

Luna asta Adelina, am si fusta dar nu e gata....pe curind!
Valih
Valih
Admin

Mesaje : 2652
Data de inscriere : 03/09/2012

Sus In jos

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Empty Re: Expozitie hairpin lace - Valih

Mesaj Scris de Adelina Dum 10 Mar - 16:07

Abia astept sa vad si fusta!
Adelina
Adelina
moderator

Mesaje : 5591
Data de inscriere : 12/08/2012
Varsta : 53

Sus In jos

Expozitie hairpin lace - Valih - Pagina 2 Empty Re: Expozitie hairpin lace - Valih

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum