Lucrăm cu drag


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Lucrăm cu drag
Lucrăm cu drag
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Expozitie -felicitari Bilexa
Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 EmptyLun 20 Noi - 21:51 Scris de bilexa

» Expozitie lucrari crosetate valih
Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 EmptyMier 7 Iun - 13:51 Scris de Vyky

» Tutoriale crosetate
Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 EmptyMar 23 Mai - 20:58 Scris de Adelina

» Link-uri utile pentru tricotat.
Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 EmptyLun 3 Apr - 18:43 Scris de nastasia

» Expozitie tricotate de Adelinacomanescu
Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 EmptyMar 3 Ian - 18:16 Scris de nastasia

» Expozitie lucrari crosetate Dandy
Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 EmptyJoi 29 Dec - 10:52 Scris de nastasia

» Expozitie lucrari crosetate adelinacomanescu
Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 EmptyMier 30 Noi - 21:26 Scris de nuti09

» Poze pentru inspiratie - hainute tricotate pentru copii
Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 EmptyLun 28 Noi - 20:55 Scris de Adelina

» Scheme ,diagrame pentru tricotat
Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 EmptyDum 27 Noi - 21:19 Scris de Adelina

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar


tomnarella handmade
Tomnarella handmade
Parteneri
forum gratuit


Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

+14
camelia-vasilica
nuti09
nastasia
felicia c
Victoria
Sonia Nita
Valih
mimizami
Panduta
Coca
Adelina
lia cucos
Dandy
Vyky
18 participanți

Pagina 2 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

Mesaj Scris de Dandy Mier 6 Noi - 15:23

Foarte frumoasa si culoarea si modelul  aplauze
Dandy
Dandy
Admin

Mesaje : 5888
Data de inscriere : 08/10/2012
Varsta : 55

http://crosetatebydana.blogspot.ro/

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

Mesaj Scris de Panduta Mier 6 Noi - 19:46

Foarte frumoasa bascuta! Imi place modelul mult!
Panduta
Panduta
ucenic
ucenic

Mesaje : 117
Data de inscriere : 03/11/2013
Varsta : 51
Localizare : Neamt

http://www.prima-zi.blogspot.ro

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

Mesaj Scris de Adelina Mier 6 Noi - 22:53

O bascuta foarte frumoasa!Si un fir  adorabil, si e si mov, fetelor

bravo
Adelina
Adelina
moderator

Mesaje : 5591
Data de inscriere : 12/08/2012
Varsta : 53

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

Mesaj Scris de sandamurariu Mar 12 Noi - 10:32

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 DSCN5902_zps5d4fc4c4
Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 DSCN5906_zps299b92f6Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 DSCN5905_zpse6e3fc47
variatiuni pe aceeasi tema<bascute!
sandamurariu
sandamurariu
expert
expert

Mesaje : 509
Data de inscriere : 31/10/2013
Varsta : 44
Localizare : dragalina botosani

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

Mesaj Scris de Coca Mar 12 Noi - 11:03

Foarte frumoase!
Ce model este? Cred ca ti-a fost greu sa scazi pentru ca e modelul marunt.
bravo
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

Mesaj Scris de sandamurariu Mar 12 Noi - 11:14

la bascute? e foarte usor e modelul fagure.pe dosul lucrului se lucreaza toate ochiurile pe fata,iar pe fata se face asa: 1oc pe fata,iar al doilea se ia firul prin bucla de jos si ochiul de pe andrea odata.se repeta,iar la urmatorul rand pe fata se inverseaza ordinea ,adica intai iei prin bucla,apoi urmatorul pe fata.daca nu intelegi o sa iau cartea dupa care am invatat modelul si scriu explicatia de acolo Smile iar de scazut,am impartit lucrul in 6parti si am scazut cate un ochi la fiecare parte pana am ajuns la 2
sandamurariu
sandamurariu
expert
expert

Mesaje : 509
Data de inscriere : 31/10/2013
Varsta : 44
Localizare : dragalina botosani

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

Mesaj Scris de Coca Mar 12 Noi - 11:56

Si cum eu lucrez la lumina televizorului, sa vezi ce model perfect imi va iesi.
Multumesc Smile
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

Mesaj Scris de Dandy Mar 12 Noi - 14:18

Foarte frumoase! bravo
Dandy
Dandy
Admin

Mesaje : 5888
Data de inscriere : 08/10/2012
Varsta : 55

http://crosetatebydana.blogspot.ro/

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

Mesaj Scris de sandamurariu Mar 12 Noi - 14:58

si eu tot la lumina televizorului lucrez :)e mai greu la firele inchise la culoare
sandamurariu
sandamurariu
expert
expert

Mesaje : 509
Data de inscriere : 31/10/2013
Varsta : 44
Localizare : dragalina botosani

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

Mesaj Scris de lia cucos Mar 12 Noi - 15:08

ce de frumuseti pe aici!!! felicitari! app de lumina televizorului si eu lucrez la fel si tare mi-e teama ca intr-o zi numai n-am sa mai vad dar nu scap de baiat care trebuie saa doarma neaparat in camera la mine, ca daca ar dormi in patul lui, in camera lui as lucra si eu ca oamenii la lumina becului.
lia cucos
lia cucos
ucenic
ucenic

Mesaje : 351
Data de inscriere : 30/09/2013
Varsta : 39
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

Mesaj Scris de sandamurariu Mar 12 Noi - 18:20

incerc sa ma menajez,adica tricotez doar fire deschise la culoare la lumina televizorului,sau modele simple unde nu trebuie numarat,scazut etc.Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 DSCN5931_zpsc1920711
setul asta e cald_cald,acum l.am finisat
sandamurariu
sandamurariu
expert
expert

Mesaje : 509
Data de inscriere : 31/10/2013
Varsta : 44
Localizare : dragalina botosani

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

Mesaj Scris de Dandy Mar 12 Noi - 18:48

Cald si la propriu si la figurat .Ai spor nu gluma .
Imi place mult .  bravo 
Cate ochiuri inmultesti dupa elastic ?
Dandy
Dandy
Admin

Mesaje : 5888
Data de inscriere : 08/10/2012
Varsta : 55

http://crosetatebydana.blogspot.ro/

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

Mesaj Scris de sandamurariu Mar 12 Noi - 19:16

nu am inmultid deloc,am inceput cu 3 ochiuri si am inmultit de fiecare parte pana la latimea dorita(23),iar elasticul l.am facut cu andrele mai subtiri.modelul de baza nu este elasic,se ia un ochi pe fata,iar la celalalt se baga andreaua prin bucla de dedesubt,iar ochi pe fata,iar pe dos se lucreaza la fel,si iese ca elastic.e un fel de fagure expicat la bascute,dar nu se intercaleaza ochiurile ca acolo.ufff,nu stiu sa explic,dar daca vreti caut cartea mea cu modele si va scriu explicatia profesionista
sandamurariu
sandamurariu
expert
expert

Mesaje : 509
Data de inscriere : 31/10/2013
Varsta : 44
Localizare : dragalina botosani

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

Mesaj Scris de Adelina Mar 12 Noi - 19:20

Foarte frumoase si bascutele si setul,aveti grija de ochi, si  cautati veioze cu leduri
Adelina
Adelina
moderator

Mesaje : 5591
Data de inscriere : 12/08/2012
Varsta : 53

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

Mesaj Scris de Dandy Mar 12 Noi - 20:10

Multumesc ,eu de fapt am vrut sa te intreb de aialalta cu  model fagure .....deasupra de bascute ......eram pe fuga.
Dandy
Dandy
Admin

Mesaje : 5888
Data de inscriere : 08/10/2012
Varsta : 55

http://crosetatebydana.blogspot.ro/

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

Mesaj Scris de Adelina Mar 12 Noi - 21:01

Asta e? daca da, il muta Dana dincolo la  topic

Adelina
Adelina
moderator

Mesaje : 5591
Data de inscriere : 12/08/2012
Varsta : 53

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

Mesaj Scris de sandamurariu Mier 13 Noi - 18:13

cam asa ceva,insa randurile de pe dos le lucrez simplu,cu ochiuri pe fata,si doar la randurile de pe fata fac modelul.aici face modelul si pe fata si pe dos
sandamurariu
sandamurariu
expert
expert

Mesaje : 509
Data de inscriere : 31/10/2013
Varsta : 44
Localizare : dragalina botosani

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

Mesaj Scris de mimizami Mier 13 Noi - 21:48

Foarte frumoase bascutele si setul ...felicitari si spor la lucru
mimizami
mimizami
ucenic
ucenic

Mesaje : 337
Data de inscriere : 21/05/2013
Varsta : 65
Localizare : cernavoda /CT

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

Mesaj Scris de sandamurariu Vin 15 Noi - 14:05

fetele,chiar daca nu e tricotat ci crosetat,il pun aici,nu mai deschid alt topic cu crosetate.sunt tare mandra de ce a iesit,Coca stie de ce
:Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 DSCN5943_zps26f0264f
Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 DSCN5942_zpsddf2fcf3
Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 DSCN5939_zps0dc0327eExpozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 DSCN5941_zpsbe0a5c26
Adelina,sa nu te superi ca ti.am furat modelul,dar mi.au placut tare husele tale si am zis sa incerc si eu
sandamurariu
sandamurariu
expert
expert

Mesaje : 509
Data de inscriere : 31/10/2013
Varsta : 44
Localizare : dragalina botosani

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

Mesaj Scris de Dandy Vin 15 Noi - 14:54

Sunt frumoase ,imi plac ! bravo 
Ai muncit ceva la ele .......de curioasa in cat timp le-ai facut?
Acuma poti sa bei si cafeaua sau tot n-ai timp?
Dandy
Dandy
Admin

Mesaje : 5888
Data de inscriere : 08/10/2012
Varsta : 55

http://crosetatebydana.blogspot.ro/

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

Mesaj Scris de sandamurariu Vin 15 Noi - 15:12

he he pai mai intai am batut.o pe Coca la cap vreo saptamana pana am gasit firele perfecte,apoi m.a asteptat ea vreo doua saptamani pana am avut banii necesari...asta prin septembrie.deci cam doua luni,dar nu am lucrat zi de zi la ele,am mai avut si alte proiecte intre timp,dar a fost o reala placere sa le fac.Dandy,ce zici daca as acoperi si bratele fotoliilor?insa nu prea stiu cum sa fac.in partea de sus am lucrat si la spate cateva randuri sa nu alunece,ma gandesc sa vin de la sezut si sa fac pt brate,apoi sa fac circular pana jos,adica sa imbrac tot fotoliul.oare cum ar veni?sunt tare vechi,cred ca mai batrane decat mine si ma gandesc ca asa le.as innoi cu totul. A,tot n.am timp de cafea,am pus sa spal rufe,la o masina manuala cu storcator si imi ia ceva timp:) si multumesc de apreciere!
sandamurariu
sandamurariu
expert
expert

Mesaje : 509
Data de inscriere : 31/10/2013
Varsta : 44
Localizare : dragalina botosani

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

Mesaj Scris de Dandy Vin 15 Noi - 15:28

Cred ca ar fi o idee buna sa le imbraci ,macar bratele pana jos .....daca mai ai fire suficiente sau o bati la cap iar pe Coca. Smile
Dandy
Dandy
Admin

Mesaje : 5888
Data de inscriere : 08/10/2012
Varsta : 55

http://crosetatebydana.blogspot.ro/

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

Mesaj Scris de Adelina Vin 15 Noi - 20:50

Ce frumos ti-au iesit pledurile,bravo!
sa ma supar ca ai ,,furat" ideea? dar de ce le expun? ca sa faca fiecare ceva si mai frumos!
bravo bravo
Adelina
Adelina
moderator

Mesaje : 5591
Data de inscriere : 12/08/2012
Varsta : 53

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

Mesaj Scris de Coca Vin 15 Noi - 21:02

Ai si cu ce sa te mandresti, bravo! Minunate, asortate, lucrate cu gust si drag, se vede! aplauze
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

Mesaj Scris de sandamurariu Joi 21 Noi - 8:09

masinuteExpozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 DSCN5944_zps766bbaaf
Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 DSCN5946_zps8ac7246e
si salulExpozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 DSCN5948_zps3cb963e0
Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 DSCN5949_zps1002fb9c
sandamurariu
sandamurariu
expert
expert

Mesaje : 509
Data de inscriere : 31/10/2013
Varsta : 44
Localizare : dragalina botosani

Sus In jos

Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu - Pagina 2 Empty Re: Expozitie lucrari tricotate - Sandamurariu

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum