Lucrăm cu drag


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Lucrăm cu drag
Lucrăm cu drag
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Expozitie -felicitari Bilexa
Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale EmptyLun 20 Noi - 21:51 Scris de bilexa

» Expozitie lucrari crosetate valih
Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale EmptyMier 7 Iun - 13:51 Scris de Vyky

» Tutoriale crosetate
Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale EmptyMar 23 Mai - 20:58 Scris de Adelina

» Link-uri utile pentru tricotat.
Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale EmptyLun 3 Apr - 18:43 Scris de nastasia

» Expozitie tricotate de Adelinacomanescu
Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale EmptyMar 3 Ian - 18:16 Scris de nastasia

» Expozitie lucrari crosetate Dandy
Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale EmptyJoi 29 Dec - 10:52 Scris de nastasia

» Expozitie lucrari crosetate adelinacomanescu
Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale EmptyMier 30 Noi - 21:26 Scris de nuti09

» Poze pentru inspiratie - hainute tricotate pentru copii
Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale EmptyLun 28 Noi - 20:55 Scris de Adelina

» Scheme ,diagrame pentru tricotat
Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale EmptyDum 27 Noi - 21:19 Scris de Adelina

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar


tomnarella handmade
Tomnarella handmade
Parteneri
forum gratuit


Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale

+2
Adelina
Coca
6 participanți

In jos

Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale Empty Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale

Mesaj Scris de Coca Dum 9 Sept - 14:42

Rochie pentru Cristiana.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale Empty Re: Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale

Mesaj Scris de Adelina Dum 9 Sept - 18:10

Foarte frumoasa bluzita!Eu cand eram domnisoara imi crosetam gulerase cu tot felul de modele si le puneam la bluzite,ma invatase bunica cum..am crosetat si dantelute pentru lenjeria de pat, pentru fete de masa,la perdelute aveam dantelute.. ce mai!
Adelina
Adelina
moderator

Mesaje : 5591
Data de inscriere : 12/08/2012
Varsta : 53

Sus In jos

Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale Empty Re: Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale

Mesaj Scris de Coca Dum 9 Sept - 18:20

Multumesc, e rochita. Are voal iar dantela crosetata este aplicata peste.
Mai ai gulerasele? Daca da, pozeaza-le si arata-ne si noua. As vrea sa facem rost de lucrari vechi, sa vedem ce se lucra de vremuri.
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale Empty Re: Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale

Mesaj Scris de Valih Lun 10 Sept - 14:44

Am si eu cite ceva se facea acu....100 de ani si le combinam cu pinza topita sau chiar cu tricot. Erau fire subtiri si se lucra f. mult dar merita. O sa le pozez sa le arat!
Valih
Valih
Admin

Mesaje : 2652
Data de inscriere : 03/09/2012

Sus In jos

Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale Empty Re: Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale

Mesaj Scris de Coca Lun 10 Sept - 14:59

Avea si mama mea o rochie din panza topita cu o platcuta crosetata. Era asa frumoasa mama! Si acum e dar nu prea se mai gateste.
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale Empty Re: Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale

Mesaj Scris de Vyky Mar 11 Sept - 10:58

Am avut si eu fusta si bluza crosetate din macrame,rochie de panza topita in dungi (alb +verde) cu platca crosetata.In vara asta am putut sa imbrac doar bluza,celelalte au ramas mici.
Vyky
Vyky
moderator

Mesaje : 2715
Data de inscriere : 08/08/2012
Varsta : 78
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale Empty Re: Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale

Mesaj Scris de samy Joi 7 Feb - 11:35

Superba rochia, sa o poarte cu placere.

samy
ucenic
ucenic

Mesaje : 146
Data de inscriere : 23/01/2013

Sus In jos

Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale Empty Re: Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale

Mesaj Scris de creativestrings Vin 24 Mai - 22:33

e minunata rochita!!!

creativestrings
incepator
incepator

Mesaje : 2
Data de inscriere : 24/05/2013

Sus In jos

Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale Empty Re: Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale

Mesaj Scris de Coca Vin 24 Mai - 22:42

Multumesc! Smile
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale Empty Re: Imbinarea lucrului crosetat cu diverse materiale

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum