Lucrăm cu drag


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Lucrăm cu drag
Lucrăm cu drag
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Expozitie -felicitari Bilexa
Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 EmptyLun 20 Noi - 21:51 Scris de bilexa

» Expozitie lucrari crosetate valih
Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 EmptyMier 7 Iun - 13:51 Scris de Vyky

» Tutoriale crosetate
Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 EmptyMar 23 Mai - 20:58 Scris de Adelina

» Link-uri utile pentru tricotat.
Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 EmptyLun 3 Apr - 18:43 Scris de nastasia

» Expozitie tricotate de Adelinacomanescu
Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 EmptyMar 3 Ian - 18:16 Scris de nastasia

» Expozitie lucrari crosetate Dandy
Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 EmptyJoi 29 Dec - 10:52 Scris de nastasia

» Expozitie lucrari crosetate adelinacomanescu
Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 EmptyMier 30 Noi - 21:26 Scris de nuti09

» Poze pentru inspiratie - hainute tricotate pentru copii
Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 EmptyLun 28 Noi - 20:55 Scris de Adelina

» Scheme ,diagrame pentru tricotat
Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 EmptyDum 27 Noi - 21:19 Scris de Adelina

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar


tomnarella handmade
Tomnarella handmade
Parteneri
forum gratuit


Palarii si palariute crosetate

+8
Victoria
Dandy
gigi15
Vyky
Coca
Valih
cei5pitici
Adelina
12 participanți

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos

Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 Empty Re: Palarii si palariute crosetate

Mesaj Scris de Vyky Joi 25 Apr - 12:29

Este foarte frumoasa,imi place!
Vyky
Vyky
moderator

Mesaje : 2715
Data de inscriere : 08/08/2012
Varsta : 78
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 Empty Re: Palarii si palariute crosetate

Mesaj Scris de Coca Joi 25 Apr - 12:33

Asa, vezi, toate stam degeaba si numai tu lucrezi Smile
Foarte frumoasa! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 Empty Re: Palarii si palariute crosetate

Mesaj Scris de Adelina Joi 25 Apr - 19:28

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Este frumoasa foc!si-mi place si modelul mult!
Adelina
Adelina
moderator

Mesaje : 5591
Data de inscriere : 12/08/2012
Varsta : 53

Sus In jos

Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 Empty Re: Palarii si palariute crosetate

Mesaj Scris de Dandy Joi 25 Apr - 21:52

Frumoasa !Ce bine ca mai lucreaza cineva ,eu n-am pus mana pe croseta saptamana asta! bravo
Dandy
Dandy
Admin

Mesaje : 5888
Data de inscriere : 08/10/2012
Varsta : 55

http://crosetatebydana.blogspot.ro/

Sus In jos

Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 Empty Re: Palarii si palariute crosetate

Mesaj Scris de bilexa Vin 26 Apr - 10:51

Mai lucrez si eu putin printre plimbari. Seara mai mult pt ca ziua mai mult sunt pe drumuri Smile
Astept sa vad ce mai lucrati si voi Smile
bilexa
bilexa
ucenic
ucenic

Mesaje : 344
Data de inscriere : 01/10/2012
Varsta : 39
Localizare : Satu Mare

Sus In jos

Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 Empty Re: Palarii si palariute crosetate

Mesaj Scris de tiktakro Lun 13 Mai - 22:28

Bine, nu-i nici palarie nici palariuta, dar am zic ca nu are sens sa deschid un subiect nou pt un ...guleras -capa.
Asta am lucrat eu azi :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

din pacate a iesit cam mic pentru mine, asa ca , daca ma tine cureaua, mai fac unul ....doar ca nu mai am albastru din acesta Crying or Very sad ...
Pe ce culoare l-ati vedea voi, purtat la jeans si tricou/maieu alb ?? Question
tiktakro
tiktakro
expert
expert

Mesaje : 526
Data de inscriere : 01/10/2012
Varsta : 54
Localizare : Maramures

http://tiktakro.blogspot.ro/

Sus In jos

Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 Empty Re: Palarii si palariute crosetate

Mesaj Scris de bilexa Lun 13 Mai - 22:31

Teo , deci la asta ai lucrat tu azi. E foarte frumoasa. Bravo.
bilexa
bilexa
ucenic
ucenic

Mesaje : 344
Data de inscriere : 01/10/2012
Varsta : 39
Localizare : Satu Mare

Sus In jos

Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 Empty Re: Palarii si palariute crosetate

Mesaj Scris de tiktakro Lun 13 Mai - 22:35

Multumesc, Bilexa kisses
tiktakro
tiktakro
expert
expert

Mesaje : 526
Data de inscriere : 01/10/2012
Varsta : 54
Localizare : Maramures

http://tiktakro.blogspot.ro/

Sus In jos

Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 Empty Re: Palarii si palariute crosetate

Mesaj Scris de Adelina Lun 13 Mai - 22:37

Teodora!Este foarte frumos, dar de ce nu l-ai pus tu frumusel in expozitia ta,ca acolo ii este locul e onoare?
Adelina
Adelina
moderator

Mesaje : 5591
Data de inscriere : 12/08/2012
Varsta : 53

Sus In jos

Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 Empty Re: Palarii si palariute crosetate

Mesaj Scris de tiktakro Lun 13 Mai - 22:38

Pentru ca expozitia mea e de....tricotate. Very Happy Si cum nu am tricotat cam de mult.... Coca, poate sa fie expozitia mea "generala", oare ? ca nu se stie ce "talent" ma loveste iara lol!
tiktakro
tiktakro
expert
expert

Mesaje : 526
Data de inscriere : 01/10/2012
Varsta : 54
Localizare : Maramures

http://tiktakro.blogspot.ro/

Sus In jos

Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 Empty Re: Palarii si palariute crosetate

Mesaj Scris de Adelina Lun 13 Mai - 22:40

Pai stiam ca tu mai mult crosetezi, ai si bijuterii crosetate, iti deschid eu expozitie de crosetate, dar te rog sa ne arati si noua bijuteriile alea frumoase?
Adelina
Adelina
moderator

Mesaje : 5591
Data de inscriere : 12/08/2012
Varsta : 53

Sus In jos

Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 Empty Re: Palarii si palariute crosetate

Mesaj Scris de Coca Lun 13 Mai - 22:42

Acum vad ce ai postat tu, mi-a scapat Smile.
Imi place, este elegant. Sa inteleg ca l-ai apretat sau este firul mai batos putin si de aceea se aseaza atat de frumos?
O sa-ti deschid expozitie de crosetate. E cel mai corect. Nu conteaza cand o sa mai expui ceva, chiar tu spuneai ca te "loveste" talentul asa ca asteptam sa te loveasca si data viitoare Smile.

Edit: Uite ca si Adelina, prietena mea draga, a sarit in ajutorul tau. Multumesc Adelina!
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 Empty Re: Palarii si palariute crosetate

Mesaj Scris de Dandy Lun 13 Mai - 22:45

Teo ,fumos modelul dar culoarea e mortala !Daca era alta culoare puteam sa-ti dau o sugestie dar dupa asta ................poate un gri frumos dar si ala spre albastru.
Cand vad albastru dispar toate culorile,nu mai vad nici modelul. aplauze
Dandy
Dandy
Admin

Mesaje : 5888
Data de inscriere : 08/10/2012
Varsta : 55

http://crosetatebydana.blogspot.ro/

Sus In jos

Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 Empty Re: Palarii si palariute crosetate

Mesaj Scris de Coca Lun 13 Mai - 22:47

lol! Dandy, cand le arunci pai le arunci, nu gluma. M-ai facut sa rad lol! Eu patesc asa cu verdele.
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 Empty Re: Palarii si palariute crosetate

Mesaj Scris de Dandy Lun 13 Mai - 22:57

Pai cum ,de cand vreau sa-mi fac si eu pentru tricouri si n-am fir .m-a lovit Teo si cu una si cu alta. lol!
Dandy
Dandy
Admin

Mesaje : 5888
Data de inscriere : 08/10/2012
Varsta : 55

http://crosetatebydana.blogspot.ro/

Sus In jos

Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 Empty Re: Palarii si palariute crosetate

Mesaj Scris de tiktakro Lun 13 Mai - 23:03

Firul acesta l-am luat dintr-un second....era partial lucrat, partial gheme.... bumbac de grosimea Cataniei. Am desfacut partea lucrata , am facut-o sculuri, le-am spalat ( uff ! nu mai fac greseala sa spal sculurile ! se incurca de vai si-amar !!) si l-am pus in lucru... nu e batos deloc, arata asa ca apretat pentru ca l-am calcat Wink. E moaleeee si placut..... nu scamoseaza, nu lase "pihe",nu iese culoarea, e adorabil.... si gulerasul cintareste rotund 75 grame. Very Happy
Trebuie sa imi fac unul mai mare....cu vreo 18-19 virfuri in loc de 12 .....hmmm, poate mi-ar place kaki cu toate ca sunt indragostita de albastru deschis .... am sa caut sa vad daca cumva Catania are o nuanta frumoasa de kaki.....
Multumesc pentru expozitia de crosetate. Am sa pun acolo si din bijuteriile lucrare mai demult....in semn de multumire si ca sa nu stea goala I love you
tiktakro
tiktakro
expert
expert

Mesaje : 526
Data de inscriere : 01/10/2012
Varsta : 54
Localizare : Maramures

http://tiktakro.blogspot.ro/

Sus In jos

Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 Empty Re: Palarii si palariute crosetate

Mesaj Scris de Victoria Mar 14 Mai - 19:55

Cat de finut este!!!felicitari Teo.
Victoria
Victoria
ucenic
ucenic

Mesaje : 497
Data de inscriere : 22/09/2012

Sus In jos

Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 Empty Re: Palarii si palariute crosetate

Mesaj Scris de Buza Ildiko Emese Mier 15 Mai - 11:22

Foarte frumos Teo la cat mai multe bravo
Buza Ildiko Emese
Buza Ildiko Emese
expert
expert

Mesaje : 562
Data de inscriere : 29/12/2012
Varsta : 42
Localizare : Ludus

Sus In jos

Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 Empty Re: Palarii si palariute crosetate

Mesaj Scris de bilexa Vin 17 Mai - 11:58

Aseara am facut repede repede o caciulita pt fiica mea [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sau cel putin asa zic eu ca e pt ea , pana vine careva si o fac cadou Smile dar nu se supara pt ca stie ca-i fac alta Smile
bilexa
bilexa
ucenic
ucenic

Mesaje : 344
Data de inscriere : 01/10/2012
Varsta : 39
Localizare : Satu Mare

Sus In jos

Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 Empty Re: Palarii si palariute crosetate

Mesaj Scris de Victoria Vin 17 Mai - 12:50

Foarte frumoasa bilexa,,so poarte sanatoasa printesa bravo
Victoria
Victoria
ucenic
ucenic

Mesaje : 497
Data de inscriere : 22/09/2012

Sus In jos

Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 Empty Re: Palarii si palariute crosetate

Mesaj Scris de tiktakro Vin 17 Mai - 16:38

Ce fetita frumoasa ! aceeasi caciulita ca in avatar doar ca e pe alta culoare.... si o Denisa putin mai mare Wink
tiktakro
tiktakro
expert
expert

Mesaje : 526
Data de inscriere : 01/10/2012
Varsta : 54
Localizare : Maramures

http://tiktakro.blogspot.ro/

Sus In jos

Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 Empty Re: Palarii si palariute crosetate

Mesaj Scris de Adelina Vin 17 Mai - 18:50

Foarte frumoase amandoua!
Frumos lucrata, si o culoare super!
Sa-ti traiasca fetita!
Adelina
Adelina
moderator

Mesaje : 5591
Data de inscriere : 12/08/2012
Varsta : 53

Sus In jos

Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 Empty Re: Palarii si palariute crosetate

Mesaj Scris de andreea123 Vin 17 Mai - 21:43

Foarte frumoasa caciulita,dar mai frumoasa e fetita.

andreea123
ucenic
ucenic

Mesaje : 115
Data de inscriere : 02/04/2013

Sus In jos

Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 Empty Re: Palarii si palariute crosetate

Mesaj Scris de Coca Vin 17 Mai - 22:09

Imi plac si mie amandoua. Nu m-am gandit pana acum ca as putea face o caciulita cu punctul secret (parca asa ii zice... am uitat) - nu ca as si sti sa fac, nu va ganditi.
Da, frumoase amandoua insa numai una este sugubeata Smile.
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 Empty Re: Palarii si palariute crosetate

Mesaj Scris de bilexa Sam 18 Mai - 17:17

Multumesc doamnelor.
Da Teo e aceiasi caciula dar pe alta culoare si alta floricica Smile Si aceia alba era comandata pt o fetita.
Victoria, Andreea, Coca [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
bilexa
bilexa
ucenic
ucenic

Mesaje : 344
Data de inscriere : 01/10/2012
Varsta : 39
Localizare : Satu Mare

Sus In jos

Palarii si  palariute crosetate - Pagina 4 Empty Re: Palarii si palariute crosetate

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum