Lucrăm cu drag


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Lucrăm cu drag
Lucrăm cu drag
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Expozitie -felicitari Bilexa
Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian EmptyLun 20 Noi - 21:51 Scris de bilexa

» Expozitie lucrari crosetate valih
Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian EmptyMier 7 Iun - 13:51 Scris de Vyky

» Tutoriale crosetate
Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian EmptyMar 23 Mai - 20:58 Scris de Adelina

» Link-uri utile pentru tricotat.
Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian EmptyLun 3 Apr - 18:43 Scris de nastasia

» Expozitie tricotate de Adelinacomanescu
Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian EmptyMar 3 Ian - 18:16 Scris de nastasia

» Expozitie lucrari crosetate Dandy
Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian EmptyJoi 29 Dec - 10:52 Scris de nastasia

» Expozitie lucrari crosetate adelinacomanescu
Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian EmptyMier 30 Noi - 21:26 Scris de nuti09

» Poze pentru inspiratie - hainute tricotate pentru copii
Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian EmptyLun 28 Noi - 20:55 Scris de Adelina

» Scheme ,diagrame pentru tricotat
Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian EmptyDum 27 Noi - 21:19 Scris de Adelina

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar


tomnarella handmade
Tomnarella handmade
Parteneri
forum gratuit


Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

+8
Buza Ildiko Emese
Sonia Nita
Panduta
Adelina
lia cucos
Dandy
Valih
Coca
12 participanți

Pagina 1 din 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian Empty Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

Mesaj Scris de Coca Vin 15 Noi - 19:28

Incep cu prezentarea paginii de Facebook a Fundației Bucuria Ajutorului [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] , fundatie pe care cateva dintre voi deja ati cunoscut-o prin intermediul meu si care se ocupa de grija unor copii sarmani din Cartierul Valea Crîngului, cartier al Orașului Urlați, în cadrul Centrului de zi Sfantul Stelian.
Centrul de zi Sfantul Stelian a fost sfințit de Preafericitul Părinte Patriarh Daniel în data de 20 octombrie 2013, eveniment care a fost marcat în Ziarul Lumina [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] .

Pe acesti copii eu îi cunosc de la școala unde lucrez. Sunt elevii școlii noastre și știu familiile din care provin, mediul și educația pe care o primesc. Acest Centru de zi a fost o binecuvantare pentru ei, un loc in care sa poata sa-si faca temele, sa aiba liniste, să învețe cum să pășească mai departe în viață și un loc în care intotdeanuna au mancare caldă. Datorita voua, prietenele mele cu initiativa, am deschis acest subiect unde sa ne putem arata bunavointa fata de acesti copii sarmani si sa incercam sa le aducem o mica bucurie in suflete. Dorinta voastra este aceea de a le lucra caciulite potrivite pentru varsta lor pe care sa le oferim in dar de Craciun. Ma alatur voua si o sa ma apuc de lucru cu drag.

Varstele copiilor sunt urmatoarele: 

Fete: 
8 ani - 6
9 ani - 4
10 ani - 3
11 ani - 1


Baieti:

8 ani - 5
9 ani - 2
10 ani - 2
12 ani - 1

Spor la lucru si Doamne ajuta!
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian Empty Re: Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

Mesaj Scris de Valih Vin 15 Noi - 20:38

Am revendicat la cafea FETELE. Eu le fac si fular deoarece palaria cu pricina de pe FB are si fular .....doar la o alta caciula care o aveam de anul trecut nu am mat de fular dar gasesc eu ceva. parerea mea este sa nu le facem lucruri pretentioase adica in culrori deschise ci din alea de "trafic greu" deoarece sigur nu au conditii ....Acum astept sa vad ce mai ziceti si voi....poate  papuci....Eu mai am idei dar va las si pe voi.....(stiti cum le mai zice oamenilr cu idei.....)
Valih
Valih
Admin

Mesaje : 2652
Data de inscriere : 03/09/2012

Sus In jos

Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian Empty Re: Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

Mesaj Scris de Coca Vin 15 Noi - 21:00

Si eu sunt de acord sa le facem si fulare pentru ca stim cat de bine e sa-i fie gatului cald in zilele geroase.
Daca mai aveti nevoie de fire imi spuneti si va trimit.

Dupa cum am spus si la cafenea, eu am sa fac pentru baietii mari, adica pentru 10 si 12 ani deoarece am o oarece experienta in fesuri de baieti mai marisori.

Mai asteptam sugestii si bineinteles va asteptam sa spuneti pentru ce categorie si varsta puteti face.
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian Empty Re: Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

Mesaj Scris de Dandy Vin 15 Noi - 21:48

Hai ca i-au eu restul de baieti.Vreau sa fac caculitele tricotate ca-s mari baietii si le-as face duble sa fie calduroase .In privinta fularelor nu stiu ce sa zic ,baietii nu prea poarta fulare .
Haide-ti sa stabilim si un termen pana cand sa le terminam.
Dandy
Dandy
Admin

Mesaje : 5888
Data de inscriere : 08/10/2012
Varsta : 55

http://crosetatebydana.blogspot.ro/

Sus In jos

Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian Empty Re: Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

Mesaj Scris de lia cucos Vin 15 Noi - 22:03

am venit si eu roata...ma bag eu la fulare de baieti... cu caciulile ma tem ca nu le nimeresc pe marime, daca erau copii de varsta alor mei aveam pe cine proba...sau daca ma ajuta cineva cu niste dimensiuni pentru varstele lor fac si caciuli. de exemplu Dandy daca imi zici pe cate picioruse incepi caciulitele ptr baietii tai si la ce circumferinta trebuie sa ajung la ultimul rand si inaltimea caciulitei cred ca o sa ma descurc
lia cucos
lia cucos
ucenic
ucenic

Mesaje : 351
Data de inscriere : 30/09/2013
Varsta : 39
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian Empty Re: Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

Mesaj Scris de Coca Vin 15 Noi - 22:06

Eu zic sa le primesc intre 9 si 13 decembrie ca sa avem timp apoi si de treburile noastre.
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian Empty Re: Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

Mesaj Scris de Dandy Vin 15 Noi - 22:25

Uite [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ai modele de caciuli pentru baieti si ai si un tabel cu dimensiunile pe varste ,eu masor diametrul .LA Robert care acusi face 10 ani nu i-am facut decat o caciula crosetata ,o sa caut si o sa-ti spun diametrul si lungimea.Eu incep pe 12 picioruse.Ma mai intrebi .Fularele ar trebui sa fie la fel cu caciulitele si nu putem sa fac eu caciulita si tu fularul ca nu avem aceleasi fire.
Te hotarasti si spui cate caciuli faci si pentru cine.Daca vreti va las voua baietii si fac cu vali pentru fete.
Aici avem voie sa postam mesaje succesive ,poate ma ia Coca la Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian 2054420921
Dandy
Dandy
Admin

Mesaje : 5888
Data de inscriere : 08/10/2012
Varsta : 55

http://crosetatebydana.blogspot.ro/

Sus In jos

Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian Empty Re: Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

Mesaj Scris de Adelina Vin 15 Noi - 22:31

Fetelor, voi face o caciulita si un fularel pentru o fetita...cea de 11 anisori


Ultima editare efectuata de catre Adelina in Vin 15 Noi - 22:56, editata de 1 ori
Adelina
Adelina
moderator

Mesaje : 5591
Data de inscriere : 12/08/2012
Varsta : 53

Sus In jos

Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian Empty Re: Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

Mesaj Scris de lia cucos Vin 15 Noi - 22:39

pai dar daca toata lumea face caciuli si fulare mai bine le fac eu sosete si bentite pentru toate fetitele...ce ziceti?
lia cucos
lia cucos
ucenic
ucenic

Mesaje : 351
Data de inscriere : 30/09/2013
Varsta : 39
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian Empty Re: Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

Mesaj Scris de lia cucos Vin 15 Noi - 22:40

sosete fac pentru toata lumea, adica si baieti si fetite, doar bentitele le fac pentru fetite
lia cucos
lia cucos
ucenic
ucenic

Mesaje : 351
Data de inscriere : 30/09/2013
Varsta : 39
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian Empty Re: Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

Mesaj Scris de Dandy Vin 15 Noi - 22:46

Nu-i rea ideea dar marimea la picior ....aia nu mai merge dupa varsta  affraid.
Bine ca doamna cu ideile s-a dus la culcare ....sunt 14 fete ,le face ea la toate ?
Dandy
Dandy
Admin

Mesaje : 5888
Data de inscriere : 08/10/2012
Varsta : 55

http://crosetatebydana.blogspot.ro/

Sus In jos

Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian Empty Re: Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

Mesaj Scris de Coca Vin 15 Noi - 23:00

Dandy esti asa haioasa ca trebuie neaparat sa schimbi poza cu una in care zambesti sau faci cu ochiul.
Ce-mi place ca va mobilizati  Smile
Coca
Coca
Admin

Mesaje : 6975
Data de inscriere : 05/01/2012

Sus In jos

Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian Empty Re: Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

Mesaj Scris de Dandy Vin 15 Noi - 23:02

Da ,trebuie sa-mi fac una mai matinala ,asta-i facuta seara cand is rupta de oboseala...Razz
Dandy
Dandy
Admin

Mesaje : 5888
Data de inscriere : 08/10/2012
Varsta : 55

http://crosetatebydana.blogspot.ro/

Sus In jos

Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian Empty Re: Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

Mesaj Scris de Valih Vin 15 Noi - 23:03

Adelina eu o am facuta pt cea de 11 Ani. Cupleaza-te cu lia la sosete nu te supara te  rog
Valih
Valih
Admin

Mesaje : 2652
Data de inscriere : 03/09/2012

Sus In jos

Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian Empty Re: Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

Mesaj Scris de Valih Vin 15 Noi - 23:06

Ce vorvesti dana eu sa dorm?  am tricotat ceva dar...e secret fac miine poze ca acu l-am gatat.
hai ca va pun eu la ordine:
-eu caciuli si fulare fetite!
-dana si coca fesuri baieti
-adelina -bentite
-Lia sosete
e bine?
Valih
Valih
Admin

Mesaje : 2652
Data de inscriere : 03/09/2012

Sus In jos

Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian Empty Re: Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

Mesaj Scris de Dandy Vin 15 Noi - 23:10

E bine dar ce va fugareste Coca ........acuma sa o intrebe pe d-na preoteasa si ce nr. la picior au copii?
Dandy
Dandy
Admin

Mesaje : 5888
Data de inscriere : 08/10/2012
Varsta : 55

http://crosetatebydana.blogspot.ro/

Sus In jos

Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian Empty Re: Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

Mesaj Scris de Adelina Vin 15 Noi - 23:12

Stai nitelus, ca la bentite sunt ioc masuri,si cum nu am avut fata ,habar nu am cum vin facute, sincer...si firul e deja pe drum, pentru fularel si o caciulita, am sa iau un baietel,unul de  8 ani
Adelina
Adelina
moderator

Mesaje : 5591
Data de inscriere : 12/08/2012
Varsta : 53

Sus In jos

Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian Empty Re: Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

Mesaj Scris de Valih Vin 15 Noi - 23:21

Da firul nu-i bun la sosete? Adelina Bentitele sunt cel mai usor 2-3 cum latime si in spate un nastue cu un elestic din ala pe rotund =marime universala! eu ziceam asa ca nu-n smulti si sa aiba mai multe da cum vreti.

Ei si intrebare de barajL lu taica-popa cine-i face ceva? Oare Coca!!
Valih
Valih
Admin

Mesaje : 2652
Data de inscriere : 03/09/2012

Sus In jos

Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian Empty Re: Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

Mesaj Scris de lia cucos Vin 15 Noi - 23:23

nuuuuuuu ca bentite vreau io no . se pot face reglabile, Adelina nu iti trebuiesc neaparat masuri. iar cu sosetele promit sa ma descurc eu cu marimile...intreb pe la vecini cat poarta copiii la picioare cool face ...io fac sosete si bentite, gata!
lia cucos
lia cucos
ucenic
ucenic

Mesaje : 351
Data de inscriere : 30/09/2013
Varsta : 39
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian Empty Re: Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

Mesaj Scris de lia cucos Vin 15 Noi - 23:24

v-as da eu un model de inspiratie ptr taica popa, dar din respet ptr varstele voastre ma abtin
lia cucos
lia cucos
ucenic
ucenic

Mesaje : 351
Data de inscriere : 30/09/2013
Varsta : 39
Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian Empty Re: Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

Mesaj Scris de Valih Vin 15 Noi - 23:25

Ei atunci Adelina face pt Popa o sticla, ce zici? (Adelina e racita si cred ca ma bombane cu glumele mele....)
Valih
Valih
Admin

Mesaje : 2652
Data de inscriere : 03/09/2012

Sus In jos

Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian Empty Re: Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

Mesaj Scris de Dandy Vin 15 Noi - 23:26

Vali,tu chiar vrei sa te fugareasca Coca !   Razz
Dandy
Dandy
Admin

Mesaje : 5888
Data de inscriere : 08/10/2012
Varsta : 55

http://crosetatebydana.blogspot.ro/

Sus In jos

Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian Empty Re: Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

Mesaj Scris de Adelina Vin 15 Noi - 23:30

Gestures Gestures Ei acea caciulita i-o va face coana preoteasa...
Adelina
Adelina
moderator

Mesaje : 5591
Data de inscriere : 12/08/2012
Varsta : 53

Sus In jos

Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian Empty Re: Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

Mesaj Scris de Dandy Vin 15 Noi - 23:34

lia cucos a scris:v-as da eu un model de inspiratie ptr taica popa, dar din respet ptr varstele voastre ma abtin
Eu credeam ca din respect pentru parinte!
Dandy
Dandy
Admin

Mesaje : 5888
Data de inscriere : 08/10/2012
Varsta : 55

http://crosetatebydana.blogspot.ro/

Sus In jos

Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian Empty Re: Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

Mesaj Scris de Adelina Vin 15 Noi - 23:35

Mai , daca ii fac o husa, nu se supara? scratch
Adelina
Adelina
moderator

Mesaje : 5591
Data de inscriere : 12/08/2012
Varsta : 53

Sus In jos

Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian Empty Re: Daruim cu drag, copiilor de la Centrul de zi Sf.Stelian

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum